Marka Tescil Araştırma TPE Marka Patent Tescili Başvuru Ofisleri


TPE Marka Tescil Başvuru Ofisleri Marka Patent Sorgulama Firmaları

Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından, tescil edilmemiş olan markanız yasal olarak size ait değildir. Marka bir işletmenin tüm varlığını temsil eden bir logo ve/veya işaretlerdir. Firmanın, müteşebbisin tanınıp bilinmesindeki önemli bir işaret, özenle korunmalı, yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak resmi bir belgeye (Marka Tescil Belgesi) sahip olmalıdır.

Bir işletmenin mal veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kelimelerden, kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret logo, amblem gibi görsel tasarımlara “marka“ denir. Faydaları! Tescilli markanızı satabilirsiniz, 3. şahıslara, kişilere de devredebilirsiniz, Lisans hakkı ile kiraya verebilirsiniz, Rehin edebilirsiniz, Haciz koyabilirsiniz, Teminat göstererek banka işlemlerinde kullanabilirsiniz.

Marka Tescil Başvuru İşlemleri için tıklayınız

Marka koruması, ürün ya da hizmetlerinde marka kullanan gerçek marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Bir markanın gerçek sahibi, söz konusu markayı ilk kez düşünen, bir ürün ya da hizmette kullanan ve kullanımına devam eden kişidir. Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren her firma ister üretim ister satış sektöründe olsun muhakkak bir marka kullanmakta, reklam yapmakta ve bu marka ile böylece müşterileri ve sektörel pazarında tanınmaktadır.

Marka Tescil Başvuru İşlemleri için tıklayınız

Markayı önce tanıtmak ve daha sonra tescil ettirmek düşüncesi hak sahiplerini, haklarının kaybı ile yüz yüze getirebilmektedir. Marka sahiplerinin kullanmakta oldukları markalar ile ilgili çok büyük yanılgıya düştükleri bir diğer husus da ticaret ünvanlardır. Ticaret unvanlarında yer alan ve sahiplerince marka olarak kullanılan ibareler, ticaret siciline kayıt ettirilmiş olmakla 556 sayılı markaların korunması hakkında KHK hükümlerince korunmamaktadır. Danışmanlık Ofisi Firmaları Marka Patent Tescil, Sorgulama, Başvuru, TPE İşlemleri

Marka Tescil Başvuru İşlemleri için tıklayınız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s